دوربین

دوربین های شبه DSLR

از لحاظ تکنولوژی نام شبه DSLR  اصطلاح اشتباهی است اما چون که دوربین‌های این دسته در واقع دوربین‌هایی هستند که ظاهری بزرگ‌تر از یک دوربین روزمره ساده دارند و بیشتر شبیه یک DSLR هستند اما از لحاظ فنی تفاوت خاصی با یک دوربین خانگی ساده ندارند، به جز دارا بودن یک لنز بزرگ‌تر با زوم فوق‌العاده زیاد. (جمله باید با فعل تمام شود) برخی از این دوربین‌ها امکان ثبت تصویر با تنظیمات کاملا دستی و یا نیمه اتوماتیک را هم علاوه بر اتوماتیک در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این دوربین ها در دسته کامپکت سوپر زوم قرار دارند.

دوربین های سوپر زوم

نکات مثبت:

کیفیت: حسگر یا سنسور این دسته از دوربین‌ها از دو دسته قبلی کوچک‌تر است اما این به معنای عدم امکان ثبت عکس‌های شگفت انگیز با آنها نیست.

انعطاف پذیری: امکان در اختیار داشتن تمام فواصل کانونی از واید برای منظره تا تله‌ی بسیار زیاد برای ثبت سوژه‌ها در دورترین نقاط مزیت اصلی این دوربین‌هاست.

اندازه / وزن : این دوربینها معمولاً از یک DSLR کوچک‌تر هستند، خصوصاً زمانی که آن‌ها را دارای یک لنز تله قوی تصور کنید!

هزینه : اگر امکانات و خصوصاً زوم فوق العاده این دسته از دوربین‌ها را در نظر بگیرید، خواهید دید که قیمتشان خیلی بصرفه است.

نکات منفی:

کیفیت عکس: بسیاری از دوربین‌های این دسته دارای سنسوری کوچک‌تر از آن چیزی هستند که یک عکس ایده آل به ثبت برساند.

سادگی بیش از حد: عمدتاً دوربین‌های این رده به شما امکان تنظیمات کاملاً دستی را نمی‌دهند و آن‌هایی که این امکان را می‌دهند هم‌، همچنان ساده‌تر از یک دوربین دارای امکان تعویض لنز هستند.

اندازه / وزن : در مقایسه با دوربین‌های کامپکت خانگی بزرگ‌تر هستند و در مواردی که لنزهای قوی‌تری دارند نیز اندازه بیش از حد بزرگی دارند.

سرعت فوکوس: گرچه سازندگان همیشه در حال بهبود سرعت و دقت فوکوس و واضح‌سازی تصویر هستند اما این دوربین‌ها از لحاظ سرعت فوکوس عملکرد ضعیف تری نسبت به اکثر دوربین‌های DSLR دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *